ייעוץ וייצוג משפטי בנושא משמורת משותפת

משמורת משותפת - עורך דין אסתר שלום

עומדים בפני גירושין ושוקלים משמורת משותפת? עו"ד אסתר שלום מציעה לכם מניסיונה הרב, כדי לספק לכם שירותי ייעוץ בנושא משמורת משותפת, ובמידת הצורך גם ייצוג משפטי וליווי בבית הדין לענייני משפחה להבטחת זכויותיכם, תוך שמירה על זכויות הילדים. השירות ניתן גם במקרים מורכבים והוא מחייב הסכמה של שני בני הזוג.

תפקידו של עורך הדין בשירותי משמורת משותפת

תפקידו של עורך דין בכל הקשור לשירותי משמורת משותפת במשפט גירושין, הוא לקשור בין תנאי מזונות וזכויות הלקוח אותו הוא מייצג. מה זו בעצם משמורת ילדים משותפת? מצב בו בית המשפט מכיר בהגדרה הורית שווה של שני בני הזוג, בכל הנוגע לזכויותיהם וחובותיהם כלפי ילדיהם המשותפים. במילים אחרות, בניגוד למצב בו המשמורת על הילדים ניתנת לאחד מן ההורים (בדרך כלל לאם) ולצד השני נקבעים הסדרי ראייה וסכום מזונות מוגדר, במשמורת משותפת הילדים חולקים את הזמן בצורה שווה בין הוריהם ואמורה להיות גם חלוקה הוגנת בדמי המזונות. יש מקרים בהם בני הזוג מחליטים מראש על הסדר זה, אך קיימים גם מקרים בהם מוגשת תביעת אבהות למשמורת משותפת לאחר זמן, מסיבות שונות. דוגמה נפוצה למקרה כזה היא כאשר האב חש כי הוא משלם דמי מזונות גבוהים לא בצדק, מכיוון שהילדים שוהים אצלו מחצית מהזמן והוא מקווה להשיג הפחתה בדמי המזונות באמצעות התביעה.

חסרונות במשמורת ילדים משותפת

משמורת משותפת יכולה להישמע אידיאלית, אך חשוב להכיר את החסרונות הנלווים ולהבין כי ישנם מצבים בהם משמורת ילדים משותפת היא אינה רעיון מוצלח. ראשית, כדי לחלוק במשמורת, שני ההורים צריכים להתגורר בסמוך זה לזה, כדי שהילדים יוכלו להמשיך ללמוד באותו מוסד לימודים או גן ולא יצטרכו לבלות זמן רב בנסיעות. במידה ואחד מההורים מחליט לעבור לעיר אחרת במסגרת פרק ב' או שינוי במקום העבודה, זו יכולה להיות מגבלה משמעותית. שנית, שני ההורים צריכים להחזיק כל אחד בביתו את כל הציוד והריהוט הנדרש לטובת גידול הילד. כדי לקבל מידע מלא וייעוץ אודות זכויותיכם בתחום המשמורת, חשוב לפנות לעורך דין גירושין מומחה ובעל ניסיון רב.

תביעת אבהות כדרך להימנע מתשלום מזונות

לצערנו, לא פעם נתקלים במקרה בו מוגשת תביעה למשמורת משותפת כאשר המניעים אינם טהורים. יש לדעת להפריד בין מקרים בהם שני בני הזוג מעוניינים באמת ובתמים בטובת הילדים ומוכנים לחלוק במשמורת כדי לאפשר מעורבות שווה של האם והאב, למקרים בהם מעורבים אינטרסים זרים. אינטרסים אלו יכולים להניע תביעת אבהות כדרך להפחית מתשלום המזונות, כאשר בפועל אין לאב את היכולת הטכנית או הנפשית לקחת חלק פעיל ומלא בגידול הילדים, מסיבות כאלו ואחרות. קיימים גם מקרים הפוכים, בהם האם היא זו שמתנגדת למשמורת ילדים משותפת מתוך רצון לקבל סכום מזונות גבוה. בסופו של דבר, בית המשפט מעמיד לנגד עיניו את טובת הילד וזה העיקרון המנחה אותו בפסיקה.

ייצוג משפטי בתיק משמורת משותפת מזונות וגירושין

עו"ד אסתר שלום היא עורכת דין בעלת המלצות, ניסיון רב וידע רחב בתחום דיני משפחה. אסתר תדאג לתת לכם ייעוץ משפטי ולייצג אתכם נאמנה בתיקי משמורת משותפת מזונות וגירושין, מהשלבים הראשונים ועד לקבלת הפסיקה והגשת ערעור, במידת הצורך. אתם בידיים טובות.