זכויותיכם בנושא מזונות

מזונות - עורך דין אסתר שלום

כיצד תדעו מהם זכויותיכם בנושא מזונות ולמי לפנות כדי לקבל מידע? עו"ד אסתר שלום, מתמחה בדיני משפחה ומציעה שירותי ייעוץ וייצוג משפטי במשפטי גירושין, הסדרי ראייה, משמורת משותפת ודיונים בנושא מזונות לאישה ולילדים. אסתר מביאה עמה לתהליך ניסיון רב, רמה מקצועית ללא פשרות ורגישות רבה, ושלושת המאפיינים הללו משמשים כמפתח להצלחה.

קבלת מידע לגבי שירותי מזונות

בית המשפט יכול לפסוק שני סוגי מזונות: מזונות ילדים ומזונות אישה (קיים גם סוג שלישי, אך הוא פחות רלוונטי לנושא המאמר). דמי מזונות לאישה דנים בסכום אותו הבעל צריך לשלם מרגע קבלת ההחלטה על הפרידה ועד למתן הגט, כאשר יש מקרים בהם בית המשפט פוטר אותו מתשלום זה. בנוסף, יש תשלום מזונות המיועד להבטיח את רמת החיים של הילדים והוא משולם כל עוד הילד מוגדר קטין על פי החוק (כלומר עד גיל 18) או עד סיום לימודיו, אם כי יש זכאות לדמי מזונות מופחתים גם לאחר מכן. תפקידו של עורך דין המתמחה בדיני משפחה וגירושין כולל גם שירותי מזונות, והוא יכול להיות לעזר רב בשני ערוצים שונים. הערוץ הראשון הוא בייצוג אחד מבני הזוג בתביעה למזונות בבית המשפט. הערוץ השני הוא בתהליך גישור מקדים, במטרה להגיע להסכמה בין הצדדים על גובה המזונות ולאחר מכן לקבל את אישור בית המשפט להסכם. תפקידו של עורך הדין אינו מסתיים כאן, מכיוון שישנם מקרים רבים בהם גם לאחר שהושגה הסכמה, ייתכנו שינויים המחייבים עדכון בהסכם.

ארבעת הרכיבים בקביעת מזונות ילדים

כאשר בית המשפט מגיע לפסוק סכום מזונות ילדים, הוא מתייחס לארבעה רכיבים מרכזיים:

| כלכלה השתתפות בהוצאות ביגוד, מזון והוצאות הקשורות לאחזקת הבית.

| מדור השתתפות בדמי המשכנתא או השכירות של הבית בו מתגוררים הילדים של בני הזוג.

| חינוך – השתתפות בתשלום עבור מוסדות חינוך וחוגים.

| הוצאות רפואיות השתתפות בהוצאות על טיפולים בריאותיים.

גובה הסכום שיפסוק בית המשפט משתנה בהתאם לגובה ההכנסה של האב, ההכנסה של האם ומספר הילדים, כאשר יש פסיקה מחייבת לגבי הסכום המינימלי שיש לשלם עבור כל ילד. תפקידו של עורך דין גירושין הוא לחתור לכך שזכויותיו של הלקוח זוכים למענה מלא.

הכרעה בתשלום מזונות

בלא מעט משפטי גירושין סלע המחלוקת סובב סביב גובה המזונות שיש לשלם. בניגוד למזונות אישה שם יש לקחת בחשבון את נושא מרוץ הסמכויות, כאשר מדובר בתשלום מזונות לילד, ההכרעה מתקבלת בבית דין לענייני משפחה. החריג לכך הוא מקרה בו שני בני הזוג החליטו ביניהם שהפסיקה תיערך בבית הדין הרבני. חשוב לדעת כי גובה התשלום יכול להיות שונה אם הוא נידון בבית הדין לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. עורך דין מומחה ובעל ניסיון יוכל להעניק לכם ייעוץ ולסייע לכם להחליט היכן כדאי להגיש את התביעה ולאחר מכן לוודא שהאינטרסים שלכם ושל ילדיכם המשותפים, מיוצגים כראוי בערכאה שנבחרה.

גישור בהסכם דמי מזונות

דמי מזונות חייבים לקבל את אישור בית המשפט, אך ניתן להיעזר בשירותי גישור כדי להגיע להסכמה אודות סכום אשר יהיה מקובל על שני הצדדים וכך להימנע מסכסוכים, עיכובים והוצאות כספיות מיותרות. עו"ד אסתר שלום מציעה לכם ידע משפטי רחב בתחום דיני משפחה לצד ניסיון, יחס אדיב ורגישות רבה.