הסכם ממון

עריכת הסכם ממון

עריכת הסכם ממון הפכה בשנים האחרונות לכלי לגיטימי ומבוקש בקרב בני זוג העומדים להינשא, מתוך מחשבה על העתיד הזוגי והכלכלי של התא המשפחתי. כדי לוודא שזכויותיכם נשמרות, אתם צריכים לערוך את ההסכם בליווי גורם מקצועי. עו"ד אסתר שלום מתמחה בדיני משפחה ומציעה לכם לשבת יחד לשולחן ולערוך הסכם ממון בתיווך מקצועי ומתוך ניסיון רב.

שירותי הסכם ממון גם בהליך גירושין

נהוג לערוך הסכם ממון לפני החתונה, מתוך נקודת הסתכלות מפוכחת על החיים, הלוקחת בחשבון כי במהלך השנים יכולות להיות תהפוכות רבות בקשר הזוגי, אשר יובילו לצערנו להחלטה לפרק את הנישואין. יש הרואים בכך צעד שלילי היוצא מנקודת הנחה שכל קשר זוגי סופו להתפרק, אך יש המחזיקים בגישה אחרת. הסכם חתום על חלוקת הרכוש, תוך התייחסות לרכוש הקיים בנקודת הזמן הנוכחית והרכוש שיצטבר במהלך החיים המשותפים, מהווה מעין ערובה לעתיד ויש זוגות רבים אשר חשים שעריכת הסכם ממון תקנה להם שקט נפשי. עם זאת, שירותי הסכם ממון יכולים להיות רלבנטיים גם לזוגות נשואים, אשר לא ערכו הסכם כזה לפני החתונה וכעת עומדים בפני גירושין. תהליך הגירושין מלווה באמוציות רבות ומחייב החלטות חשובות כמו משמורת משותפת מזונות וחלוקת רכוש. פנייה לעורך דין המתמחה בגישור משפחתי וגישור גירושין, יכולה להיות המפתח לסיום קשר הנישואין בדרך מכבדת, תוך הבטחת זכויותיהם הכלכליות של שני הצדדים. בסיום הליך הגישור שני הצדדים חותמים על הסכם הכולל בתוכו גם התייחסות לנושאים הכלכליים.

נקודות חשובות בגישור גירושין

הפנייה לגורם מקצועי המתמחה בגישור גירושין, בין אם מדובר בעורך דין או לא, נועדה לסייע בסיום הקשר הזוגי בדרכי נועם, תוך מציאת פתרון אפקטיבי ומשביע רצון לכלל הנושאים העומדים על הפרק. בתהליך דנים בני הזוג לגבי החלטות שונות כגון הסדרי ראייה, משמורת משותפת, גובה מזונות וחלוקת רכוש. הסכם ממון מסודר וחתום על ידי שני הצדדים, יאפשר לבני הזוג להיפרד מתוך ידיעה שכל ענייני הרכוש מוסדרים בצורה הוגנת. להסכם כזה יש סיכוי רב להחזיק מעמד לטווח הארוך והוא יחסוך עגמת נפש והוצאות כספיות מיותרות. עריכת הסכם באמצעות שירותי גישור, מונעת סכסוכים ומביאה למציאת פתרונות יצירתיים לחלוקת רכוש, תוך עמידה בדרישות החוק.

פנייה לעורך דין המתמחה בגישור משפחתי

מגשר אינו חייב להיות עורך דין, אך עורך דין גירושין מומחה מביא עמו לשולחן ניסיון רב וידע רחב בתחום דיני משפחה. עריכת הסכם ממון על ידי עורך דין מומחה, מבטיחה את תוקפו המשפטי של המסמך ומעלה את הסיכוי שבית המשפט יאשר את מה שהוסכם על ידי הצדדים בתהליך גישור משפחתי. עם זאת, יש לציין שכדי להבטיח את זכויותיהם של שני בני הזוג, חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בגישור ואינו מייצג את אחד הצדדים בתיק הגירושין, וזאת כדי למנוע אינטרסים זרים הנובעים מהגנתו על הלקוח. לפני החתימה על ההסכם, כדאי להתייעץ עם עורך הדין אשר מייצג אתכם בתיק, כדי לוודא שההסכם הוגן.

מגשר גירושין מומחה

אם בעבר הסכמי ממון היו מקובלים רק בקרב המעמד העליון, הרי שכיום הם נפוצים בכלל האוכלוסייה, כולל הציבור הדתי. כדי להגיע להסכם ממון הוגן, חשוב לפנות למגשר גירושין מומחה. עו"ד אסתר שלום מחזיקה בהמלצות רבות מלקוחות שהתנסו בתהליך הגישור ומציעה לכם מניסיונה המקצועי בהובלה, תיווך והשגת פשרה משביעת רצון בין הצדדים.