גישור

גישור בדיני משפחה - עורך דין אסתר שלום

באמצעות גישור, ניתן לחסוך מחלוקות רבות ולהגיע לפתרונות אשר יהיו מקובלים על שני הצדדים. לצד שירותי ייעוץ וייצוג משפטי בהליכי גירושין, עו"ד אסתר שלום מציעה שירותי גישור לזוגות ומביאה עמה ניסיון רב, מקצועיות ויכולת הקשבה. ההמלצות מדברות בעד עצמן ומוכיחות שגם כאשר מדובר בתיק גירושין – אפשר אחרת.

שירותי גישור – אפשר גם אחרת

לצערנו יש לא מעט עורכי דין המתמחים בדיני משפחה אשר מציגים הצלחות במשפטי גירושין באמצעות טקטיקות אגרסיביות. אפשר גם אחרת. לא כל תיק גירושין חייב להתנהל בצורה מכוערת ומלאה אמוציות, אך לשם כך בני הזוג צריכים להסכים לשירותי גישור ולשתף פעולה עם התהליך. את הגישור מומלץ לעבור אצל עורך דין מומחה לדיני משפחה שהוסמך כמגשר גירושין ורכש ידע וניסיון בתיווך במצבים הרגישים המאפיינים תיק גירושין. כל גישור גירושין הוא שונה, בהתאם למטרות אותן רוצים להשיג. יש הליכי גישור שמטרתם להגיע להסכמה הדדית בנוגע לנושאים כגון משמורת משותפת מזונות או הסדרי ראייה וחלוקת רכוש. הבחירה בגישור משפחתי יכולה למנוע מכם צער רב ועגמת נפש וגם לקצר את הדיון המשפטי שכן בתי המשפט נוטים לאשר הסכמים שהושגו בין הצדדים באמצעות גישור. זוהי החלטה נבונה עבור כל זוג שהחליט לסיים את נישואיו וקל וחומר כאשר יש ילדים משותפים. כאשר אתם בוחרים בגישור אתם למעשה אומרים שאתם רואים חשיבות בסיום הקשר בצורה יפה, תוך ראיית האינטרס המשותף והוא טובת הילדים.

כיצד מתנהל גישור גירושין?

לרוב, תהליך גישור גירושין מחייב שיתוף פעולה של שני הצדדים, אך כדי להתחיל את התהליך, יכול אחד מבני הזוג לפנות למגשר מקצועי עם או ללא ידיעת הצד השני. לעתים, תוך כדי הגישור, מגלים שניתן להתגבר על הפערים והמחלוקות ולבחור בדרך אחרת מלבד סיום הקשר. במקרים אחרים, ההחלטה הסופית היא גירושין ומטרת ההתדיינות אצל מגשר היא להגיע להסכמה משותפת לגבי נקודות המחלוקת. כדי שהגישור יהיה אפקטיבי, עורך הדין הפועל כמגשר, צריך לדעת להקשיב ולהכיל כדי לתת מקום לרגשות הטעונים איתם מגיעים בני הזוג לשולחן, ועם זאת לנקוט בגישה אסרטיבית כדי למקד את המתגשרים בנקודות החשובות ולחתור להסכמה משותפת שתשביע את רצון שני הצדדים.

נקודת הסיום בהליך גישור משפחתי – הסכם חתום

טעות נפוצה היא לחשוב שגישור משפחתי יאלץ אתכם להתפשר ולוותר על הדברים החשובים לכם. פנייה למגשר אינה אומרת שאתם מוותרים על זכויותיכם, אלא שנקודת המוצא היא שניתן להגיע להסכמה הדדית גם כאשר הרגשות טעונים, באמצעות תיווך של גורם מקצועי. הגורם המקצועי הוא  מי שלמד והוכשר כמגשר. לא מדובר בפגישה אחת חד פעמית, אלא מספר מפגשים הנערכים לעתים בנוכחות צד אחד ולעתים בנוכחות שני הצדדים. מטרת התהליך היא להגיע להסכם חתום, אשר יוגש לאישור בית המשפט. כדי לוודא שאתם מיוצגים כראוי, חשוב שגם זוג אשר נמצא בהליכי גישור יתייעץ עם עורך דין גירושין מומחה.

מגשר גירושין מקצועי ובעל ניסיון

לא כל אדם יכול לשמש כמגשר גירושין, וכדי להבטיח תהליך אפקטיבי, ממוקד והוגן, חשוב לפנות לבעל ניסיון בגישור אשר מחזיק בהמלצות רבות. עו"ד אסתר שלום מתמחה בדיני משפחה ותיקי גירושין ומציעה את שירותיה כמגשרת כדי שבני זוג יוכלו להגיע לעמק השווה ולמצוא פתרון אופטימלי שיאפשר להם להיפרד בדרכי שלום.